Взаємне розташування предметів у просторі конспект уроку. Розробка уроку з математики "розташування предметів". VII. Домашнє завдання

Цікава математика – 1 клас

Взаємне розташування предметів. Більше, менше або стільки ж предметів

Автор: Громкова Христина Сергіївна, вчитель початкових класів МБОУ "Середня загальноосвітня школа № 27".
Пропоную вам завдання з математики на тему“Взаємне розташування предметів. Більше, менше чи стільки ж предметів”, які використовую як під час уроків математики, і на заняттях позаурочної діяльності “Юний математик”, Логіка” у першому класі.
Мета завдань- Використання як додатковий матеріал після вивчення теми, а так само на занятті позаурочної діяльності, як цікавий матеріал.
Ці вправи можна виконуватиіндивідуально, працюючи у парі чи групі.
Вправи можна використовувати вчителю початкових класів, вихователю, з дітьми у підготовчій групі, а як і батькам, для занять дома.
Цікавість сприяєінтенсифікації розумової діяльності
Завдання сприяютьрозвитку логічного мислення, уваги, пам'яті.
Завдання призначенідля дітей молодшого шкільного віку (6-8 років) Учні виконують їх із задоволенням.
Усі завдання спрямованіте, щоб учні мали уявлення про просторову орієнтацію предметів, вміли порівнювати предмети.
Завдання №1
Візьми червоний та зелений кубики. Постав їх один на інший. Який кубик розташований вище: червоний чи зелений? Який нижче: зелений чи червоний?
Завдання №2
Візьми синій, зелений, червоний кубики. Постав їх один на інший так, щоб:
1) червоний був вище синього, а зелений - вище за червоний; назви колір кубика між двома іншими;
2) червоний був нижче зеленого, а зелений - нижче синього; назви кольору кубиків спочатку зверху донизу, а потім знизу догори;
3) синій був нижче червоного та вище зеленого;
4) синій був між червоним та зеленим.

Як це можна зробити?
Завдання №3
Візьми кульку та кубик. Розташуй кульку над кубиком; за кубиком; перед кубиком; під кубиком.
Завдання №4
Намалюй вазу з квіткою. Правіше за неї намалюй цукерку, а лівіше за вази - яблуко.
Завдання №5
Катя вирішила намалювати картину. Після дощу у небі над мостом з'явилася веселка. На мосту стоїть дівчинка. За мостом пливе човен, під мостом у річці хлюпається рибка. Ліворуч від мосту на березі росте береза, над березою пливе хмара. Праворуч від мосту росте кущ. Правіше за веселку - сонечко. Зобрази все це малюнку.
Завдання №6
У ряд розташовані іграшки: ведмідь, дзиґа, лялька, машина. Назви по порядку всі іграшки спочатку зліва направо, потім праворуч наліво. Катя поміняла місцями ляльку та ведмедика, юлу та машину. В якому порядку тепер розташовані іграшки?
Завдання №7
У верхньому лівому кутку зошита намалюй сонечко, у лівому нижньому кутку намалюй будиночок, у правому верхньому кутку - прапорець, а в правому нижньому кутку-ялинку.
Завдання №8
Вова переставив у словах літери, і ось що вийшло:
-овлк
-зако
-шака
-Акшо
-кура
-Гтір
-Ніч
-пра
Які були слова?
Відповідь: вовк, коза, каша, кішка, рука, тигр, вікно, пара.
Завдання №9
Познач на аркуші паперу кілька червоних крапок. Познач стільки ж крапок зеленим олівцем.
Завдання №10
Прикладаючи одну долоню руки до іншої, доведи, що пальці на обох руках порівну.
Завдання №11
Намалюй чотири груші. Розфарбуй їх жовтим або зеленим олівцем так, щоб жовтих груш було більше, ніж зелених.
Завдання №12
Придумай слова, в яких стільки ж букв, як у словах кіт, лисиця, книга, собака.
Завдання №13
Чи рівно букв у обох рядках?
1.М К С У Б А В
2.Л Т М Ф Б Р К
Закресли однакові літери. Чи залишилося літер у цих рядках?

Наочна геометрія.

Тема: "Напрям руху. Взаємне розташування предметів у

Простір».

Цілі заняття:

Формувати вміння орієнтуватися біля, визначати місце розташування одного об'єкта стосовно іншого.

Вчити зображати різні геометричні фігури.

Навчати позначати відрізки літерами, вимірювати їх і правильно записувати довжину відрізка.

Розвивати творчі здібності дітей та логічне мислення.

Особистісні результати:

Виявляти творчі здібності;

Виявляти пізнавальний інтерес до способів вирішення нового навчального завдання;

Виявляти готовність до співпраці з іншими людьми, дружелюбність;

Метапредметні результати

Предметні результати:

Розпізнавати, називати, зображати геометричні постаті (лінії, точки);

Співвідносити реальні об'єкти з моделями геометричних фігур.

Регулятивні універсальні навчальні дії:

Приймати навчальне завдання та активно включатися в діяльність, спрямовану на її вирішення у співпраці з учителем та однокласниками;

Розрізняти спосіб та результат дії;

Контролювати процес та результати діяльності.

Пізнавальні універсальні навчальні дії:

використовувати знаково-символічні засоби;

Здійснювати аналіз об'єктів з виділенням суттєвих та несуттєвих ознак;

Здійснювати синтез як складання цілого з елементів.

Комунікативні універсальні навчальні дії:

Висловлювати у промові свої думки та дії;

Будувати зрозумілі для партнера висловлювання;

Задавати питання.

Хід заняття

I. Організація класу.

ІІ. Самовизначення до діяльності. Постановка навчальної задачі.

У старій казці говориться: «Направо підеш, коня втратиш; ліворуч підеш, сам згинеш, а прямо підеш, щастя своє знайдеш».

Що треба знати мандрівникові, щоби не загинути? (Напрями руху).

Припустіть тему нашого заняття. (Повторюватимемо напрямки руху).

А також ми дізнаємося, як показати напрямок руху на площині; поговоримо провзаємне розташування предметів і згадаємо, як позначаються відрізки, як їх виміряти і записати довжину.

ІІІ. Актуалізація знань:

1. Бесіда ( із використанням інтерактивної дошки).

А навіщо сучасним людям треба знати напрямки руху? (Подорожі, будівництво, освоєння космосу, робота транспорту та ін.)

Де практично зустрічається необхідність показати напрямок руху? (Схеми, карти, креслення та ін.)

2. Гра «Покажи напрямок». (З'ясувати практично наявні в дітей віком уявлення про перебування об'єкта зліва, справа, вгорі, внизу, за, під, перед, між, всередині, зовні.)

До дошки викликаються 4 учні.

Я називаю команди, а ви їх виконуєте.

Підніміть праву руку. Якщо прозвучить команда «Направо!», то в який бік ви повернетеся? (У бік правої руки).

Аналогічно з лівою рукою.

Увага! Ліворуч! Праворуч!

Крок вперед! Два кроки тому!

Покажіть верх. Низ.

Хто в тебе праворуч?Назвати ім'я учня.

А в тебе хто зліва?

Хто стоїть між вами?

Встань між …

Встаньте за…

Встаньте перед…

Візьміться за руки.

Запросити ще одного учня.

Устань усередині кола. Устань зовні.

2 Аналогічна гра для всієї групи учнів.

Підніміть праву руку, ліву.

Поверніть праворуч, ліворуч, назад.

З якого боку вікна у нашому класі? Двері?

Зробіть крок назад, два кроки вперед.

IV. Отримання нових знань та способів діяльності.

1. Постановка проблемного завдання.

На екрані (Аналогічні листи є у кожної дитини на парті).

Перед вами аркуш паперу. Як визначити напрями у цьому випадку?

2. Практичне вирішення проблемної задачі за допомогою інтерактивної дошки.

Вчитель задає напрями, а діти підходять та підписують умовними знаками напряму. (П - право, Л - ліво, В - верх, Н - низ, ПВ - правий верхній кут і т.д.)

Де на практиці використовуються ці знання?

(У позначенні сторін горизонту, у створенні різних карт, планів).

ВИКЛЮЧИТИ М/М СИСТЕМУ.

V. Фізкульхвилинка.

VI. Закріплення здобутих знань.

1. Практична робота у зошити.

1) Завдання №1 (стор.35)

Розглянь рис.

Домалюй будиночок.
- Намалюй праворуч від будиночка ялинку, а зліва - берізку.

2. Робота у парах.

Зараз ви працюватимете у парі. Яких правил потрібно дотримуватися, щоб у вас все вийшло.

Вчитель:

Працюй…

Діти (хором):

Дружно!

Слухай партнера.

Уважно!

Говори…

По черзі!

Відносись до партнера.

З повагою!

Вирішення задач.

Завдання №2 (стор.35).

Розгляньте малюнок.

З трьох кубиків червоного, жовтого, зеленого кольорів хлопчик виклав фігуру. Розфарбуй кубики так, щоб червоний був вище зеленого, а жовтий кубик був праворуч від зеленого кубика.

Взаємоперевірка. Самоперевірка із зразка.

Завдання №3

Вирішується аналогічно.

3. Самостійна робота.

Розв'язання задач №4 та №5 із самоперевіркою.

VII. Повторення пройденого.

1. Розмова.

Що таке відрізок? (Частина прямої лінії, обмежена з обох сторін крапками).

У чому вимірюється довжина відрізка? (У див).

Як позначаються кінці відрізка? (латинськими літерами).

Яким інструментом вимірюється довжина відрізка? (Лінійкою).

2. Робота у зошити.

1) Розв'язання задачі №6.Колективно біля дошки учень.

2) Розв'язання задачі №7.Самостійно із самоперевіркою. (На прихованій дошці вирішує

учень).

VIII. Рефлексивно-оцінний етап.

1. Гра за допомогою сигнальних карток «Правильно – неправильно».

На занятті ми повторили напрями руху.

Праворуч від вас – вікна.

Вгорі – стеля. Попереду – шафи.

Щоб вийти із класу, треба піти ліворуч.

На уроці ми вимірювали довжину прямої лінії.

Довжина вимірюється із сантиметрів.

Мені сподобався урок.

2. Самооцінка.

Який настрій ви мали протягом уроку? Покажіть за допомогою світлофора.

Попередній перегляд:

Щоб скористатися попереднім переглядом презентацій, створіть собі обліковий запис Google і увійдіть до нього: https://accounts.google.com


Підписи до слайдів:

Наочна геометрія. 1 клас Вчитель: Смирнова О.М. Напрямок руху. Взаємне розташування предметів у просторі.

Направо підеш - коня втратиш; ліворуч підеш - сам згинеш, а прямо підеш - щастя своє знайдеш.

П - право, Л - ліво, В - верх, Н - низ, ПВ, ПН, ЛВ, ЛН


План-конспект уроку математики 1 клас

Тема. Взаємне розташування предметів у просторі (ліворуч, праворуч, на, над, поруч, під, усередині).

Мета: вчити визначати просторове розміщення предметів щодо предмета, щодо іншого предмета; вчити володіти поняттями зліва, справа, над, поруч, під, усередині; розвивати уяву, первинне вміння доказово розмірковувати, графічні навички, емоційно-вольове середовище; виховувати любов до математики, посидючість, наполегливість у виконанні завдань.

Обладнання: набірне полотно, лічильний дидактичний матеріал, роздатковий матеріал «Світлофор», геометричний матеріал.

Хід уроку

Орг. момент. Мотивація до навчальної діяльності. Я рада, що ви зібралися тут, друзі.

І гадаю, зустрілися ми не дарма.

Ми вчитимемося сьогодні вирішувати,

Дослідити, порівнювати та міркувати,

Секрет математики знову відкриватиме.

– Сьогодні на уроці ми уважно слухатимемо вчителі та один одного, спостерігатимемо, намагатимемося запам'ятовувати і розуміти.

Девіз нашого уроку: «Знаєш – кажи, не знаєш – слухай».

Контроль, корекція та закріплення знань учнів. I. Усний опитування. Гра «Порахуй предмети». -На набірному полотні виставлені предмети.

Порахуй кількість предметів.

Назвіть номер кожного предмета.

Якщо змінити два предмети місцями, чи зміниться загальна кількість предметів? (Ні.) А їхні порядкові номери? (Зміняться.)

Викладіть перед собою 2 трикутники, 2 квадрати, 2 круги.

Розташуйте фігури так, щоб кола знаходилися праворуч від

квадратів і ліворуч від трикутників.

Перерахуйте фігури візерунка.

Фізкультхвилинка

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

- Скажіть, змогли б ви правильно викласти геометричні фігури у візерунку, якби не було вказано положення одних фігур по відношенню іншим?

Слова ліворуч, праворуч, на, над, під, поруч і т. д. допомагають описати положення предметів щодо один одного. З їх допомогою ви можете уявити, як розміщуються предмети у просторі, навіть якщо не бачите їх.

2. Повідомлення теми та мети уроку.

Сьогодні на уроці навчимося давати правильний опис розташування предметів у просторі за допомогою слів зліва, справа, попереду, ззаду, на, над, поруч, під, усередині.

Пояснення нового матеріалу.* Робота з роздатковим матеріалом «Світлофор».

Завдання 1 (с. 7)

Давайте увійдемо до країни Математики з пішохідного переходу.

Допоможе нам у цьому світлофор – регулювальник руху.

Які «вічка» є у світлофора? Про що вони говорять?

Який наказ дає кожен колір світлофора?

*Аналіз ситуації на малюнку. Визначення розташування предметів у просторі.

Завдання 2 (с.7).

*Що б ви порадили кошеняті?

*Складання опису за сюжетним малюнком.

Завдання1 (с.8).

З якої казки ці герої?

Розкажіть, як вони тягнуть ріпку, використовуючи слова попереду, ззаду, поруч.

Про кого можна скласти пропозицію, використовуючи слова на, над?

IY. Закріплення та узагальнення знань учнів

Хвилина каліграфії.- Продовжіть візерунок, а потім розфарбуйте прапорці, які повернуті праворуч.

2. Гра «Ліва – права».

Я називатиму звірів та квіти. Коли називаю квітку, піднімайте праву руку, коли почуєте назви звірячої руки.

* Робота з геометричним матеріалом.

Розташування фігури так.

С – синій

К – червоний

З – зелений

Ж – жовтий

Де розташований червоний гурток? Зелений квадрат? Синій трикутник?

Я опишу розташування фігури, а ви повинні сказати, що це за фігура.

* Гра «Твій клас».

Хто сидить ліворуч від тебе? Поперед тебе?

Що знаходиться над твоєю головою?

Що лежить усередині твого портфеля?

Як звати однокласника, який сидить поряд із тобою?

Y. Підсумок уроку.

Про що говорили під час уроку?

Який сигнал світлофора можна переходити дорогу?

Які слова вказують положення предметів у просторі?

(Ліворуч, праворуч, поруч, попереду і т. д.)

Наочна геометрія.

просторі».

Цілі заняття:

Особистісні результати:

Метапредметні результати

Предметні результати:

:

Перегляд вмісту документа
«Конспект уроку на тему: "Напрямок руху. Взаємне розташування предметів у просторі".»

Наочна геометрія.

Тема: "Напрям руху. Взаємне розташування предметів у

просторі».

Цілі заняття:

Формувати вміння орієнтуватися біля, визначати місце розташування одного об'єкта стосовно іншого.

Вчити зображати різні геометричні фігури.

Навчати позначати відрізки літерами, вимірювати їх і правильно записувати довжину відрізка.

Розвивати творчі здібності дітей та логічне мислення.

Особистісні результати:

Виявляти творчі здібності;

Виявляти пізнавальний інтерес до способів вирішення нового навчального завдання;

Виявляти готовність до співпраці з іншими людьми, дружелюбність;

Метапредметні результати

Предметні результати :

Розпізнавати, називати, зображати геометричні постаті (лінії, точки);

Співвідносити реальні об'єкти з моделями геометричних фігур.

Регулятивні універсальні навчальні дії :

Приймати навчальне завдання та активно включатися в діяльність, спрямовану на її вирішення у співпраці з учителем та однокласниками;

Розрізняти спосіб та результат дії;

Контролювати процес та результати діяльності.

Пізнавальні універсальні навчальні дії:

використовувати знаково-символічні засоби;

Здійснювати аналіз об'єктів з виділенням суттєвих та несуттєвих ознак;

Здійснювати синтез як складання цілого з елементів.

Комунікативні універсальні навчальні дії :

Висловлювати у промові свої думки та дії;

Будувати зрозумілі для партнера висловлювання;

Задавати питання.

Хід заняття

I. Організація класу.

ІІ. Самовизначення до діяльності. Постановка навчальної задачі.

У старій казці говориться: «Направо підеш, коня втратиш; ліворуч підеш, сам згинеш, а прямо підеш, щастя своє знайдеш».

Що треба знати мандрівникові, щоби не загинути? (Напрями руху).

Припустіть тему нашого заняття. (Повторюватимемо напрямки руху).

А також ми дізнаємося, як показати напрямок руху на площині; поговоримо про взаємне розташування предметів і згадаємо, як позначаються відрізки, як їх виміряти і записатидовжину.

ІІІ. Актуалізація знань:

1. Бесіда ( із використанням інтерактивної дошки).

А навіщо сучасним людям треба знати напрямки руху? (Подорожі, будівництво, освоєння космосу, робота транспорту та ін.)

Де практично зустрічається необхідність показати напрямок руху? (Схеми, карти, креслення та ін.)

2. Гра «Покажи напрямок41». (З'ясувати практично наявні в дітей віком уявлення про перебування об'єкта зліва, справа, вгорі, внизу, за, під, перед, між, всередині, зовні.)

До дошки викликаються 4 учні.

Я називаю команди, а ви їх виконуєте.

Підніміть праву руку. Якщо прозвучить команда «Направо!», то в який бік ви повернетеся? (У бік правої руки).

Аналогічно з лівою рукою.

Увага! Ліворуч! Праворуч!

Крок вперед! Два кроки тому!

Покажіть верх. Низ.

Хто в тебе праворуч? Назвати ім'я учня.

А в тебе хто зліва?

Хто стоїть між вами?

Встань між …

Встаньте за…

Встаньте перед…

Візьміться за руки.

Запросити ще одного учня.

Устань усередині кола. Устань зовні.

2 Аналогічна гра для всієї групи учнів.

Підніміть праву руку, ліву.

Поверніть праворуч, ліворуч, назад.

З якого боку вікна у нашому класі? Двері?

Зробіть крок назад, два кроки вперед.

IV. Отримання нових знань та способів діяльності.

1. Постановка проблемного завдання.

На екрані(Аналогічні листи є у кожної дитини на парті).

Перед вами аркуш паперу. Як визначити напрями у цьому випадку?

2. Практичне вирішення проблемної задачі за допомогою інтерактивної дошки.

Вчитель задає напрями, а діти підходять та підписують умовними знаками напряму. (П - право, Л - ліво, В - верх, Н - низ, ПВ - правий верхній кут і т.д.)

Де на практиці використовуються ці знання?

(У позначенні сторін горизонту, у створенні різних карт, планів).

ВИКЛЮЧИТИ М/М СИСТЕМУ.

V. Фізкульхвилинка.

VI. Закріплення здобутих знань.

1. Практична робота у зошити.

1) Завдання №1(Стор.35)

Розглянь рис.

Домалюй будиночок.
- Намалюй праворуч від будиночка ялинку, а зліва - берізку.

2. Робота у парах.

Зараз ви працюватимете у парі. Яких правил потрібно дотримуватися, щоб у вас все вийшло.

- Працюй…

Діти (хором):

- Слухай партнера…

Уважно!

- Говори…

По черзі!

- Відносись до партнера ...

З повагою!

Вирішення задач.

Завдання №2(Стор.35).

Розгляньте малюнок.


З трьох кубиків червоного, жовтого, зеленого кольорів хлопчик виклав фігуру. Розфарбуй кубики так, щоб червоний був вище зеленого, а жовтий кубик був праворуч від зеленого кубика.

Взаємоперевірка. Самоперевірка із зразка.


Завдання №3

Вирішується аналогічно.


3. Самостійна робота.

Розв'язання задач №4 та №5 із самоперевіркою.

VII. Повторення пройденого.

1. Розмова.

Що таке відрізок? (Частина прямої лінії, обмежена з обох сторін крапками).

У чому вимірюється довжина відрізка? (У див).

Як позначаються кінці відрізка? (латинськими літерами).

Яким інструментом вимірюється довжина відрізка? (Лінійкою).

2. Робота у зошити.

1) Розв'язання задачі №6.Колективно біля дошки учень.

2) Розв'язання задачі №7.Самостійно із самоперевіркою. (На прихованій дошці вирішує

VIII. Рефлексивно-оцінний етап.

1. Гра за допомогою сигнальних карток «Правильно – неправильно».

На занятті ми повторили напрями руху.

Праворуч від вас – вікна.

Вгорі – стеля. Попереду – шафи.

Щоб вийти із класу, треба піти ліворуч.

На уроці ми вимірювали довжину прямої лінії.

Довжина вимірюється із сантиметрів.

Мені сподобався урок.

2. Самооцінка.

Який настрій ви мали протягом уроку? Покажіть за допомогою світлофора.

Математика. 1 клас. І семестр
розробки уроків

ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. множини. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0

Мета: познайомити дітей із предметом математика; закріпити уявлення про розташування предметів на площині та у просторі з використанням слів ближче, далі, ліворуч, праворуч, внизу, вгорі, ліворуч, праворуч, між, під, над, на, попереду, позаду, поруч. Розвивати увагу; виховувати інтерес до вивчення математики.

ІІ. ВСТУПНА РОЗМІСКА

Сьогодні у вас є перший урок математики. Це цікава та важлива наука. Кажуть, що математика – це королева наук, гімнастика для розуму.

Вивчати математику допоможе вам підручник, який має назву «Математика».

III. Ознайомлення з новим матеріалом

Візьміть до рук підручник і розгляньте його. Ця книга – ваш перший підручник з математики. Звичайно, що ви подружитеся з нею.

Чим вона починається? Насамперед ви бачите обкладинку. Це обличчя (чи одяг) книжки, те, що зовні відрізняє її серед інших книжок.

Про що розповідає обкладинка підручника «Математика»?

Чи подобається вам малюнок на ній?

Хто мандруватиме разом з вами країною Математика?

Порахуйте, скільки всього тварин?

Переверніть обкладинку, - побачите аркуш паперу, що з'єднує її зі сторінками, - форзац. Форзацев – два.

Що зображено на першому форзаці?

Це математичне містечко. Чому його так назвали?

Що зображено на другому форзаці? Про що розповідають ці малюнки?

Розгляньте наступні сторінки - титульний лист та його оборот. Про що ви дізналися?

На третій сторінці підручника розміщено звернення до читача.

Чого вони вам бажають?

Що означає умовні позначення?

Хто намальований? Порахуйте скільки тварин?

Завдання 2

Що робить півник?

Кого він намагається побачити?

Скільки звірят?

Кого побачив півник у бінокль?

Кого не побачив?

Завдання 3

Що ви бачите?

Де це відбувається?

Хто виступає на арені цирку?

Опишіть картинку, використовуючи слова: в, на, під, над, внизу, попереду, ззаду, ліворуч, праворуч, між, за.

Завдання 4

Робота у зошиті. Лист паличок на зразок.

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

Які предмети на дошці виставлені зліва? Які – праворуч?

Порахуйте спочатку кошенят, а потім – цуценят.

Вчитель виставляє три ряди грибочків.

Скільки грибочків у кожному рядку?

Скільки грибочків у верхньому рядку?

Скільки у нижньому?

Скільки грибочків у третьому зверху ряду?

Запам'ятайте тварин на кораблику. «Ніч» – закрийте очі. (Вчитель прибирає малюнок 1.) «День» – відкрийте очі. Тварина зникла?

У дітей лежать три кола – зелений, жовтий, червоний та два квадрати – синій, помаранчевий.

Робота виконується під диктування вчителя.

Покладіть кружечки так, щоб угорі було червоне коло, а жовте - між червоним і зеленим. Праворуч від жовтого кола покладіть синій квадрат, ліворуч – помаранчевий квадрат.

Вийшла квіточка.

Подивіться, як розташовані кружальця.

Колір зверху? по центру? внизу?

Де можна побачити одночасно всі ці три кольори? (На світлофорі)

Що означає червоний колір? жовтий? зелений?

Підніміть праву руку, ліву. Торкніться парти лівим коліном, правим. Встаньте і поверніться праворуч, ліворуч.

Хто сидить від вас праворуч, ліворуч?

Вчитель ставить на стіл Буратіно. Біля його правої ноги кладе кубик, а біля лівої - м'яч.

Що розташоване праворуч від Буратіно? Що – вліво?

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

Діти, пригадаймо, які завдання ми виконували на уроці?

Ми рахували? Ми грали? Малювали?

Вам сподобався урок? Тоді до нових зустрічей у країні Математика.